Instrukcja


Omówienie najważniejszych funkcji Kolekcji online Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku:

Szukaj – po wpisaniu dowolnego słowa lub liczby do okna znajdujący się po lewej stronie, wyszukiwane są obiekty zawierające w swoim opisie poszukiwaną frazę. Jeżeli do wyszukiwarki nie zostanie wpisane żadne słowo, przy jednoczesnym użyciu funcji Szukaj, wtedy pojawi się lista wszystkich obiektów znajdujących się w katalogu.

Wyszukiwanie zaawansowane – umożliwia wyszukiwanie obiektów według jednego lub więcej kryteriów (Numer inwentarza, Numer wrakowy, Tytuł, Autor, Czas powstania, Typ obiektu, Temat, Miejsce powstania, Miejsce pozyskania, Materiał, Technika, Materiał i technika opisowo, Właściciel, Dział muzeum, Darczyńca, Lokalizacja, Data dodania, Data modyfikacji, Bibliografia, Słowa kluczowe).

Więcej – powoduje przejście do widoku właściwego dla wybranego rekordu zawierającego zdjęcie/zdjęcia wraz z opisem metadanowym. Każdy rekord posiada funkcje eksportu w formatach XML oraz PDF.

Poprzedni/Następny – pokazuje widok poprzedniej/kolejnej strony z miniaturkami rekordów, alternatywną opcją przeglądania stron jest wybieranie kolejnych numerów oraz znaki mniejszości i większości widocznych w prawym dolnym rogu strony.

Słowa kluczowe (chmura słów znajdujących się na stronie głównej) – po wybraniu dowolnego słowa pokazują się obiekty, które mają je zawarte w swoim opisie w słowach kluczowych.

A+ A+ A+ - pozwala na zmianę rozmiaru czcionki.

PL EN DE – pozwala na zmianę języka strony.